top of page
Construction Worker

ATEX 001 Basismodule
 

Duur:
2 dagen.
 

Kosten:
€ 810,- per deelnemer. De prijs is inclusief e-learning, een cursusboek en IECEx 05 module 001 examen.
Deze training kan ook incompany en op maat worden verzorgd. De groepsgrootte is minimaal 6 en maximaal 15 personen bij een incompany-training, informeer bij ons naar de mogelijkheden: info@ud-industrialsafety.nl.
 

Doel:
Deze training is geschikt voor operationele medewerkers, die in gevarenzones werkzaamheden moeten verrichten. Belangrijk is dat de medewerkers inzicht krijgen in het ontstaan van explosiegevaar en de gevarenzones met explosieveilige appratuur kunnen herkennen, zodat het risico op explosies kan worden verkleind.
 

Resultaat:
Deze training is overeenkomstig de Eind- en Toetstermen van Ex 001 volgens de internationaal erkende IECEx-05.
De training wordt afgesloten met IECEx 05 module 001 examen en zal op de tweede dag worden afgenomen door een onafhankelijk Instituut voor beroepsexamens (IBEX) op dezelfde locatie als de training wordt gevolgd. Indien de deelnemer slaagt, wordt een attestation (attest met een geldigheid van 3 jaar) afgegeven en wordt aantoonbaar aan de kwalificatieplicht conform de Arbowet en ATEX richtlijn voldaan.
 

Voor wie?
Deze ATEX 001 basismodule is speciaal bedoeld voor operationele medewerkers, monteurs installatie of onderhoud en inspecteurs.
Toelating tot deze training alleen met certificaat ATEX 000-Awareness e-learning, die online kan worden gevolgd op een computer of tablet.
 

Inhoud:
De ATEX 001 Basismodule is opgebouwd rondom de volgende onderwerpen:

  • Basisprincipes explosieveiligheid

  • Gevarenzone classificatie

  • Gas-, damp- en stofexplosies

  • De verschillende ontstekingsbronnen

  • Bescherming tegen ontsteking (beschermingswijzen) en eisen

  • Markeringen en gevolgen

  • Beheersing explosieveiligheid met maatregelen

  • Procedures op het gebied van explosieveiligheid

  • Organisatorische maatregelen, zoals werkvergunningen
     

Werkvormen:
Naast de behandeling van theorie door middel van de PowerPoint presentatie, is er ruimte om interactief discussiëren over de explosierisico’s op de (eigen) werkvloer en de te nemen maatregelen. Tevens worden verschillende (onderdelen van) eenvoudig ATEX-114 apparatuur door ons gedemonstreerd, om tijdens de trainingen rond te laten gaan tijdens de behandeling van de beschermingswijzen. Tijdens de training wordt ook intensief geoefend op examenvragen.
 

Deze eerste cursusdag is van 08:30 tot ca. 17:00.
De tweede cursusdag is van 08:30 tot ca. 12:00, waarna om 13:30 het examen worden afgenomen die duurt tot uiterlijk 16:00
 

Locatiegegevens open training:
Open trainingen worden in nauwe samenwerking met ATEXCertificaat gegeven op:
Nevelgaarde 50
3436 ZZ Nieuwegein

 

Ga voor inschrijven op deze ATEX 001 Basismodule naar: Inschrijfformulier
Kies hierbij de juiste training.

Klik hier om terug te keren naar het overzicht van onze trainingen.

bottom of page